הקמת חדרי שרתים

העולם הטכנולוגי בו אנחנו חיים מחייב כל בעל עסק להתמודד עם אלמנטים טכנולוגיים. לרוב, הטכנולוגיה משפרת את חיינו ומקלה עליהם, אך היא מצריכה היערכות מראש, ובעיקר, הרבה מאוד סדר. אחד החדרים החשובים ביותר בכל משרד הוא חדר השרתים, שבו נמצא הלב של כל עסק גדול. הקמת חדרי שרתים חייבת להיעשות בצורה נכונה ולייצר מצב בו כל הטכנולוגיה ממוקמת בצורה אידאלית, היא נמצאת בטמפרטורה הנכונה, וכמובן היא גם נגישה ונוחה לתפעול. אופרציה שכזו דורשת הכנה מראש, ולכן, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני הפעולה.

מקום אידיאלי למחשוב

הקמת חדרי שרתים

אנשים אשר שוכרים משרדים חייבים לזכור לייצר מספיק מקום לשרתים. יש כיום המון חוות שרתים, בעיקר עבור אתרים גדולים, אך חדרי שרתים בהחלט יכולים לתת מענה נוח עבור עסקים קטנים באופן יחסי, שרוצים לחסוך כסף ולעשות את הכול "אין האוס".

בנוסף, הרבה יותר קל לטפל בבעיות כאשר חדר השרתים נמצא מעבר לפינה ומעבר לכך, קל יותר להקטין או להגדיל את חוות השרתים, בהתאם לצורך העולה מן השטח. חדר שרתים איכותי מאפשר לכל המחשוב לעבוד בצורה אידאלית ובבטחה, והוא אוגר בתוכו את כל מערכות החברה, כולל מידע ובטחון, כך שיש לשמור עליו היטב מכל משמר.

cloud-storage-banner-background

לתכנן קדימה

התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום הקמת חדרי שרתים תגלה לכם כי יש לתכנן חדר בצורה טובה, וגם לקחת בחשבון צמיחה עסקית בעתיד. עסקים רבים נקלעים לצרות כאשר הם גדלים וזקוקים לעוד שרתים, ולכן, יש לעשות זאת בחוכמה, כשלפחות בהתחלה, מבחינה טכנית, כל חדר יספיק.

המטרה היא לייצר חדר קריר עם זרימת אוויר, כדי לאפשר לשרתים שלא להתחמם. מבחינת הארגון הטכני, אפשר להיות יצירתיים, כאשר לכל צוות IT יש את ההעדפות שלו מבחינת גישה ובטיחות. רוב העסקים בוחרים בדרך הסטנדרטית, אך זה לא חייב להיות כך.

הקמת חדרי שרתים

פתרון לכל בעיה

אלמנטים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת הקמת חדרי שרתים הם פתרונות לניהול של כבלים וחיווטים שונים, מקורות חשמל בסיסיים ואלטרנטיביים, אבטחה פיזית של שומרים, מציאת המיקום הנכון בהתאם לתוואי השטח וגודל הציוד. לכל פרמטר שכזה יש משמעות עצומה מבחינת מציאת המקום הנכון והקמת החדר המתאים ביותר בהתאם לגודל העסק שלכם.

חדר שרתים שבנוי נכון יכול לחסוך כסף ולהפוך את העבודה של המתכנתים לקלה יותר. בנוסף, כמובן, חדר שרתים נכון שומר על השרתים, מונע אליהם גישה לא מאושרת, ומאפשר לטפל בתקלות בצורה מהירה ויעילה. חדר שרתים נכון ואיכותי הוא חלק בלתי נפרד מכל עסק כיום, ולכן, יש לעשות את מירב המאמצים כדי לייצר את החדר האופטימלי לעסק שלכם

דילוג לתוכן