בדיקת עומסים חשמליים

כמעט בכל רגע נתון, אנחנו משתמשים במגוון מכשירים חשמליים במקביל. למרות שאנחנו לוקחים לעיתים את התפעול השוטף והתקין שלהם כמובן מאליו, בפועל גם הרשת החשמלית אינה חפה מתקלות. בעיות עומס, שהן נפוצות בכל קנה מידה, עלולות להיגרם עקב אופן השימוש שלנו במכשירי החשמל אבל גם בעיות תשתית מובנות. בדיקת עומסים חשמליים תאפשר לכם להבין עד כמה הכשלים עלולים להתרחש בבית או בבית העסק שלכם - ולמצוא פתרון בהקדם האפשרי.


אחד החדרים החשובים ביותר בכל משרד הוא חדר השרתים, שבו נמצא הלב של כל עסק גדול. הקמת חדרי שרתים חייבת להיעשות בצורה נכונה ולייצר מצב בו כל הטכנולוגיה ממוקמת בצורה אידאלית, היא נמצאת בטמפרטורה הנכונה, וכמובן היא גם נגישה ונוחה לתפעול. אופרציה שכזו דורשת הכנה מראש, ולכן, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני הפעולה.

הסכנות של עומס חשמלי

סכנות עומס חשמלי
עומס יתר חשמלי, כאמור, הוא מצב שבו הצרכנים המחוברים למעגל חשמלי הם בעלי הספק העולה על יכולת הקיבול של מוליכי המעגל, כלומר, האנרגיה החשמלית הדרושה גבוהה מזו שמקור האנרגיה יכול לספק. לעיתים העומס הזה נגרם עקב תכנון לא נכון של מערכת החשמל, כשבמקרים אחרים הבעיה היא עודף שימוש בפרק זמן ספציפי.

בעיות עומסים נפוצות בעיקר בשקעים הכוללים מפצלים, מצב בו מקור האנרגיה מחולק מראש לכמה וכמה צרכנים במקביל. עומס יתר עלול להתרחש במועדים בהם אנו משתמשים במקביל במכשירי חשמל זוללי אנרגיה, גם אם הם מרוחקים או מחוברים לשקעי חשמל אחרים.
הדוגמה המובהקת היא כמובן חודשי הקיץ הלוהטים, בהם המזגן הפועל כמעט 24 שעות ביממה מגדיל את הסיכון לבעיות עומסים. השורה התחתונה, שכדאי לשנן, היא שבעיות עומסים עלולות להשבית את המערכת החשמלית, להביא לקפיצות של החשמל ולקצרים. בנסיבות האלה הרכיבים האלקטרוניים הרגישים שבתוך המכשירים החשמליים עלולים להיפגע, עד לרמה של נזק בלתי הפיך בעקבותיו הם יהפכו לבלתי שמישים לחלוטין.

איך מבצעים בדיקת עומס חשמלי?

בדיקת עומסים חשמליים חייבת להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך, שיבחן את תשתיות החשמל של החברה ואת אופן התפעול של מערכות החשמל שבו.

החשמלאי יבחן את מערך החשמל של החברה באופן מקיף, מ-א' ועד ת', תוך התייחסות לתשתיות הכוללות במבנה ולאופן בו תוכנן מערך החשמל.

בדרך זו אפשר יהיה ללמוד האם ישנו פוטנציאל לעומס יתר, וכמובן שלספק פתרונות מתאימים. עומסים חשמליים הם מצב שאפשר למנוע מראש, באמצעות תכנון נכון של תשתית החשמל במבנה, אבל גם לפתור כאשר הבעיה כבר קיימת או עלולה לצוץ בנסיבות מסוימות.

ניתן לתכנן בצורה אחרת את חלוקת החשמל בין חלקי העסק, להגדיל את כוח החשמל בעסק ולפתור בבעיות שעלולות להחמיר את הקושי, דוגמת זליגת חשמל רק אבחון מקיף של הבעיה יאפשר למצוא לה פתרונות אידיאליים.
בדיקת עומסים חשמליים
במקביל חשוב להצטייד במערכות אל פסק, הנכנסות לתמונה כאשר החשמל במבנה נופל – בין אם הסיבה היא עומס יתר ובין אם כל סיבה אחרת. מערכות אלה מספקות את הגיבוי הנדרש, מאפשרות למכשירי החשמל לפעול גם בהיעדר חשמל ברגע נתון ועשויות לכן למנוע נזקים כספיים עצומים עקב השבתת המכשירים החיוניים.

חברת DCE-data center experts מספקת מערכות אלה ופתרונות מתקדמים אחרים של טכנולוגיות מידע, אינטגרציה וטכנולוגיה. הידע והניסיון רב השנים של אנשי החברה מאפשר להם לספק פתרון מיטבי ומותאם אישית לצרכי הלקוחות.
דילוג לתוכן