מכשירי חשמל הם חלק בלתי נפרד מכל בית, עסק או משרד, ואחראים לשיפור איכות החיים, לקדמה ולטכנולוגיה. מלבד מכשירי החשמל הבסיסיים דוגמת מקרר, תנור, מכונת כביסה וטלוויזיות, מכשירים משודרגים ורגישים יותר דוגמת מחשבים, מערכות מולטימדיה, מזגנים מתקדמים מדיחי כלים ואחרים, משמשים רבים בשגרת היום יום, ובוודאי בימות משבר הקורונה, שמאופיין בשהייה ממושכת, למידה ועבודה מן הבית.

מכשירי החשמל מחוברים למפסקים ולמערכת החשמל בכל עת, גם בשעות בהם הנם כבויים ואינם בשימוש. תקלות ונפילות במערכת החשמל בבית עשויות להשפיע ולהזיק למכשירים באופן ישיר בשל החיבור הזה.

הפסקת חשמל כרוכה בנפילת מתח פתאומי, מה שעשוי להשפיע על החיישנים הרגישים של חלק מן המכשירים, ולגום לנזק חלקי או מלא, ועד להשבתה מוחלטת של מכשירים יקרים.

מכשיר אל-פסק הוא פתרון חשמלי וטכנולוגי אשר נועד להגן על מוצרי החשמל בבית, לצד תועלות ויתרונות נוספים.


מהו אל פסק?

מכשירי אל פסק הם מכשירים שנשענים על טכנולוגיות שונות, ועיקרם הוא לספק סוללת גיבוי אשר נכנסת לפעולה מידית כאשר מזוהה נפילת מתח חשמלי במתג אליו מחובר המכשיר החשמלי. מכשיר האל פסק עובד בשיטת המצבר, כאשר הוא טעון באנרגיה חשמלית אשר באה להחליף את אספקת החשמל הסדירה.


למכשירי אל פסק שני שימושים עיקריים
:

1.הגנה על מוצרי החשמל מפני שינויים פתאומיים במתח החשמל שנוצרים כתוצאה מתקלות, נפילות והפסקות החשמל
2.גיבוי ואספקת חשמל סדירה לפרק זמן מוגדר, לצורך המשכיות העבודה גם במקרים של הפסקת חשמל. יתרון חשוב ובולט

למשרדים, לאנשים העובדים מן הבית ולכל שימוש המצריך עבודה רציפה.
זמני אל פסד נמדדים בשני פרמטרים עיקריים:

    זמן התגובה הראשוני- הזמן שלוקח למכשיר אל פסק להיכנס לפעולה ולהחליף את אספקת החשמל הסדירה שנפגעה. זמן זה נדרש להיות קצר ככל הניתן ועומד על כ-0.4 מאיות השנייה במכשירי אל פסק מתקדמים.


    זמן אספקת האנרגיה- כאמור, מכשיר אל פסק מספק סוללת גיבוי חשמלית, אשר מטבע הדברים מיועדת למקרי חירום ומוגבלת בזמן. ברכישת מכשיר חשוב להתעניין כמה זמן מחזיק אל פסק האמור, ביחס לצורך ולשימוש לשמו הוא נרכש. קיימים דגמים רבים של מכשירי אל פסק, כאשר זמן אספקת החשמל שהם מעניקים נע בין 10 דקות לכשעתיים. חשוב ומומלץ לבחור בדגמי אל פסק מתקדמים אשר מעניקים זמן אספקת חשמל רחב ככל הניתן.


    מכשירי אל פסק הם בעלי אורך חיים מוגבל, ועל מנת לשמר את יעילותם ולהבטיח את עמידותם לטווח הארוך והמקסימלי שניתן יש לבצע תחזוקה על פי הוראות היצרן, ריקון וטעינת הסוללה מעת לעת, ומעקב אחר זמן הגיבוי.

    חברתנו מספקת פתרונות מחשוב, אלקטרוניקה ואינטגרציה מן המתקדמים בשוק, לרבות ראיה לטווח הרחוק ושילוב פתרונות משלימים, דוגמת מכשירי אל פסק מדגמים נבחרים, בהתאמה מלאה לצרכי לקוחותינו.